Hei sinä samoajaikäinen jämeläinen!
Samoajapläjäys on Jämen oma vain samoajaikäisille, eli 14-18-vuotiaille, tarkoitettu tapahtuma. Luvassa on samoajien ohjelman suunnittelua, riihitystaitojen harjoittelua, herkuttelua ja hauskaa yllätysohjelmaa. Tule viettämään hauskaa viikonloppua samoajakavereidesi kanssa!
Aloitamme Oinaskadun koululla lauantaina 7.2. klo 9:00 ja lopetamme sunnuntaina 8.2. kololla klo 13:00.
Tästä et halua jäädä paitsi! Ilmoittaudu tapahtumaan 1.2. mennessä Emilialle sähköpostilla ([email protected]). Kerro samalla mahdolliset ruoka-aineallergiasi ja huoltajasi puhelinnumero.
Huomioithan, että ilmoittautuminen on sitova. Jos perut 1.2. jälkeen ilman pätevää syytä, sinulta voidaan laskuttaa lippukunnalle tulleita kuluja.
Mukaasi tarvitset:
- mukavat sisävaatteet
- ulkoiluun soveltuvat, tarpeeksi lämpimät vaatteet
- partiohuivi
- muistiinpanovälineet
- ruokailuvälineet
- makuupussi ja -alusta (nukumme ulkona!)
- puukko
- trangia + sinoli (jos sinulla on)
Omia ruokia et tarvitse, vaan lippukunta tarjoaa kaikki ruuat.
Emilia Seiluri
Tuukka Pihlaja
Kirsti Salmi