
Järvenpään Metsänkävijöiden syksy alkaa perinteisesti Syyskaudenavajaisilla 1.-2.9. Käpypirtillä, Mäntsälässä. Sudenpennut retkeilevät lauantain ja seikkailijat ja sitä vanhemmat jämeläiset koko viikonlopun.
Partiolaisten vanhempien, sisarusten ja kaverien on myös mahdollista tulla mukaan lauantaiksi tutustumaan partioon. He ilmoittautuvat samalla ilmoittautumislomakkeella kuin jämeläiset.
Syyskaudenavajaiset ovat pehmeä lasku partiosyksyyn. Vietämme paljon aikaa ulkona, mutta majoitumme kuitenkin sisällä. Halutessaan voi yöpyä ulkona omassa majoitteessa.
Seikkailijat ja sitä vanhemmat osallistujat tekevät itse hankkimansa aamiaisen ruokaryhmissä. Muut ruoat tarjotaan lippukunnan puolesta.
Retki kustantaa 5 euroa henkilöltä. Tämä kattaa lauantain ruoat sekä ohjelman.
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen jälkeen (tai viim. 27.8.) seuraavilla tiedoilla:
Saaja | Järvenpää Metsänkävijät FI54 7997 7997 2558 28 |
Viesti | Syyskaudenavajaiset sukunimi etunimi |
Summa | 5,00e |
Eräpäivä | 27.8.2018 |
Mukaan pääset ilmoittautumalla 27.8. mennessä osoitteessa jäme.fi/syyskaudenavajaiset. Ilmoittautuneille lähetetään lisätietoa sähköpostitse ilmoittautumisajan päätyttyä.
Lisätietoja saat retken johtajalta
Riina Seppälä
[email protected]